Skip to main content

Rekordowe ceny paliw w Polsce - zamów kartę paliwową Moyl i zacznij oszczędzać!

Ceny paliw, które nieustannie szybują w górę zaczynają poważnie wpływać na bytność polskich przedsiębiorstw. Na nieustających podwyżkach cierpią szczególnie małe firmy, które w wielu przypadkach, stojąc na skraju bankructwa, nie zdołają przetrwać kolejnego wzrostu cen. Wielu przedsiębiorców wprost mówi o tym, że przy tak dużych podwyżkach i wzroście kosztów eksploatacji aut służbowych ich interesy stają się nieopłacalne i poważnie rozważają zamkniecie firm. Co zatem zrobić, by przestać odczuwać obecną sytuację na rynku paliw, oszczędzać na tankowaniu i móc prowadzić działalność bez obaw?

Dlaczego ceny paliw są tak wysokie?

Jeszcze nie tak odległe ceny paliw wynoszące 4zł na litr benzyny są już niestety przeszłością. Obecnie na większości dystrybutorów w kraju można zobaczyć napis 6zł, a cena ta może jeszcze wzrosnąć. Podobna sytuacja miała miejsce w 2012 roku, kiedy to napięta sytuacja w Iranie i problemy w dostępie do tamtejszej ropy wpłynęły na ceny wszystkich paliw. Winowajca obecnego stanu rzeczy jest oczywiście pandemia wywołana przez wirus Covid. Początkowo wstrzymane loty i spowolnienie transportu spowodowało załamanie światowego popytu na ropę naftową, a to z kolei spadek cen paliw. Teraz, jednak gospodarka na świecie nabiera dawnego tempa, ropa drożeje, złotówka mocno traci na wartości a rząd wprowadza nowe podatki i opłaty paliwowe. Wszystko to razem wpływa na rosnące ceny jakie widzimy na dystrybutorach.

Na koniec warto jeszcze uściślić procentowy wpływ poszczególnych elementów na cenę końcową paliwa. W przypadku 1 litra benzyny 95 wygląda to w następujący sposób:

• koszty zakupu w rafinerii – 48%,
• akcyza – 26%,
• VAT – 19%,
• marża detaliczna – 4%,
• opłata paliwowa – 3%.

Karta paliwowa Moyl szansą na tańsze tankowanie

Nowość na polskim ryku, czyli karta paliwowa Moyl to jedno z atrakcyjniejszych rozwiązań pozwalających na oszczędzaniu środków przeznaczanych na tankowanie pojazdów służbowych. Ten nowoczesny środek płatniczy skierowany jest do właścicieli małych, średnich a także ogromnych firm posiadających pojazdy zarejestrowane w ewidencji firmowej. Właściciele karty paliwowej Moyl mogą liczyć na szereg niezwykle wysokich zniżek na zakup paliw, które wynoszą od 12 gr do nawet 25 gr za 1 litr paliwa oraz na rabaty rzędu 20% na zakup akcesoriów samochodowych przydatnych w każdym sezonie. 

Karta paliwowa Moyl pozwala nie tylko na tankowanie po cenie zdecydowanie niższej, niż ta którą widzimy na dystrybutorze. To również zabezpieczenie środków firmy, przed ewentualną kradzieżą lub nieuprawnionym wykorzystaniem. Karta paliwowa Moyl wydawana jest na konkretny pojazd i zabezpieczona kodem PIN, dzięki czemu ze środków na niej zgromadzonych mogą korzystać jedynie uprawnione do tego osoby. Dodatkowo karta taka ma charakter przedpłacony, co oznacza, że przed użyciem musi zostać załadowana wybrana kwotą. Umożliwia to kontrolowanie wydatków ponoszonych na eksploatacje aut służbowych oraz ograniczenie niepotrzebnych zakupów do absolutnego minimum. Takie rozwiązanie na pewno korzystnie wpłynie na budżet firmy.

Karta paliowa Moyl to również zintegrowany z nią portal internetowy, który pozwala na wystawianie comiesięcznych faktur oraz ułatwia sprawy księgowe firmy. Stały wgląd do wydatków ponoszonych przy użyciu karty umożliwia również sprawowanie odpowiedniej kontroli nad pracownikami, którzy często nieumyślnie lub bardziej świadomie niepotrzebnie wydają pieniądze z budżetu firmy.

Chcesz zostać posiadaczem karty paliwowej Moyl?
Przystąp do programu MOYL - zadzwoń teraz i zamów kartę!

 

Najpopularniejsze wpisy