Skip to main content

Gdzie kupić najtaniej paliwo?

Ceny paliw w naszym kraju to stale drażliwy temat, który spędza sen z powiek zarówno właścicielom aut prywatnych, jak i firmom posiadającym własne floty. Wybuch wojny między Ukrainą a Rosją, inflacja oraz niezwykle niestabilna sytuacja na całym świecie sprawiają, że od kilku miesięcy nie słyszymy o niczym innym, jak o kolejnych podwyżkach na stacjach paliw. Na domiar złego Polska powoli staje się liderem wśród krajów Unii Europejskiej odnotowujących wzrost tych cen. Jest źle, a analitycy twierdzą, że będzie jeszcze gorzej. Czy istnieje szansa na poprawę sytuacji kierowców? Co mogą zrobić właściciele pojazdów służbowych, by zaoszczędzić? Gdzie kupić tanie paliwo?

Rabat na paliwo z kartą paliwową Moyl

Sytuacja na rynku paliw w Polsce

Niestety, w tej chwili obserwujemy w Polsce kolejną gwałtowną falę podwyżek na stacjach paliw. Litr benzyny osiągnął już prawie 7 zł, z kolei średnia cena, jaką należy zapłacić za olej napędowy, po raz pierwszy w historii przekroczyła 8 zł za litr. Jest to fatalna wiadomość dla wszystkich kierowców, szczególnie dla przedsiębiorców pracujących w transporcie lub często przemieszczających się.

Ostatni tydzień przyniósł nam podwyżkę cen oleju napędowego o aż 48 gr/l, co spowodowało rekordowe ceny rzędu 8,08 zł. W przypadku benzyny bezołowiowej 95 cena w tydzień podniosła się o 36 gr/l, osiągając pułap 6,94 zł/l. Taka sytuacja ostatni raz miała miejsce w sierpniu i wszyscy mieliśmy nadzieję, że w najbliższym czasie się nie powtórzy. Jedynym stosunkowo stabilnym cenowo paliwem jest obecnie autogaz, który średnio kosztuje 3,11 zł.

Niestety analitycy zajmujący się prognozą cen paliw nie mają dla nas dobrych wiadomości, ponieważ ich zdaniem nie jest to ostatnia podwyżka. W najbliższych dniach czekają nas niewielkie podwyżki, a w okolicach Świąt Bożego Narodzenia może być jeszcze drożej. Powodem takiego stanu rzeczy jest nie tylko trudna sytuacja na rynku paliw na całym świecie, ale przede wszystkim ogromna inflacja w naszym kraju i bardzo słaba pozycja złotego. Wyższe ceny hurtowe paliw oraz rekordowa cena dolara amerykańskiego wprost przekładają się na to, co widzimy na wyświetlaczu dystrybutora paliw.

Tańsze tankowanie dzięki karcie paliwowej Moyl

Drastyczne podwyżki cen paliw zmuszają kierowców oraz przedsiębiorców do poszukiwania rozwiązań obniżających ceny w trakcie tankowania. Naprzeciw trudnej sytuacji właścicieli firm wychodzi marka Moyl, czyli lider wdrażania tego typu rozwiązań. Proponowana przez Moyl karta paliwowa pozwala na oszczędzanie środków przeznaczonych na tankowanie auta służbowego. Dzieje się tak dzięki niezwykle korzystnym zniżkom na zakup paliw, które osiągają od 12 gr/l do nawet 25 gr/l przy zakupie paliw premium. Jest to ogromna zniżka, szczególnie dla osób, które tankują często i dużo. Dodatkowo posiadacze karty paliwowej Moyl mogą liczyć na zniżki w wysokości 20% na zakup akcesoriów samochodowych, co również może okazać się przydatne i generować spore oszczędności.

Ogromną zaletą karty paliwowej Moyl jest również jej przedpłacony charakter. Oznacza to, że musi być ona doładowana wybraną przez nas sumą środków, którą chcemy przeznaczyć na tankowanie pojazdów i jest to limit, który możemy wydać. W ten sposób nie tylko kontrolujemy wydatki firmowe, ale i zabezpieczamy się przez ewentualną kradzieżą, bądź nadużyciem.

Chcesz tankować taniej?
Zamów kartę paliwową – wypełnij formularz i przystąp do programu Moyl!

Najpopularniejsze wpisy