Skip to main content

Jaka jest różnica między kartą paliwową pre-paid a post-paid? Odpowiadamy.

Karty paliwowe to coraz popularniejsze rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić na tankowaniu oraz szeregu innych usług związanych z eksploatacją, oraz poruszaniem się autem. Klasyczne karty zdecydowanie lepiej sprawdza się w przypadku małych firm. Większe przedsiębiorstwa posiadające całe floty pojazdów powinny skupić się raczej na kartach pre-paid oraz post-paid. Czym są te dwa rodzaje kart i jakie są ich różnice, przeczytasz w dalszej części tego tekstu.

Zalety kart paliwowych

Jeszcze nie tak dawno karty paliwowe przeznaczone były wyłącznie dla firm transportowych oraz dużych przedsiębiorstw posiadających spore floty pojazdów. Obecnie jest to rozwiązanie coraz popularniejsze zarówno wśród małych firm jednoosobowych posiadających jedynie jedno auto na stanie jak i właścicieli rozbudowanych biznesów. Dzieje się tak z uwagi na szereg zalet, którym odznacza się karta paliwowa.

Główną zaletą tego typu środków płatniczych to oszczędność. To nie tajemnica, że pandemia nie oszczędziła zarówno dużych jak i małych firm. Karta paliwowa pozwala jej właścicielom na skorzystanie z niezwykle atrakcyjnych zniżek na zakup paliwa oraz uiszczanie opłat za inne usługi związane z eksploatacją i poruszaniem się autem służbowym. Zniżki te są na tyle korzystne, że pozwalają na zaoszczędzenie sporych sum gotówki, szczególnie teraz, gdy ceny na dystrybutorach są coraz wyższe. Co ciekawe karta paliwowa umożliwia dokonywanie płatności nie tylko na ternie naszego kraju, ale również za granicą.

Dodatkowo karta posiada zintegrowany z nią system komputerowy, który pozwala na wgląd w historię tankowania w każdym dowolnym momencie. Aplikacja posiada również możliwość tworzenia faktur miesięcznych i szereg innych udogodnień usprawniających funkcjonowanie firmy.

Sposób naliczania zniżek dla właścicieli kart paliwowych

Zniżki na zakup paliwa przy użyciu karty paliwowej obliczane są przy użyciu dwóch sposobów. Pierwszy z nich to z góry ustalona, stała zniżka np. 20 groszy na litrze benzyny czy oleju napędowego. Drugi sposób to określenie przez stację paliw ich ceny, która ogłaszana jest zazwyczaj w poniedziałek i obowiązuje na terenie kraju przez najbliższy tydzień. Oznacza to, że posiadacz karty paliwowej będzie sugerował się ustaloną na terenie całego kraju zniżką, zamiast ceny wyświetlanej na dystrybutorze.

Czym są karty paliwowe pre- paid?

Na rynku od całkiem niedawna znajdziemy dwa, niezwykle interesujące rodzaje kart paliwowych: pre-paid oraz post-paid. Najwygodniejszym rozwiązaniem dla dużych flot pojazdów będą karty pre-paid, czyli takie, które wymagają wcześniejszego doładowania wybraną kwotą. Ogromną zaletą tych kart jest dostęp do wszystkich faktur w jednym miejscu oraz w niektórych przypadkach, możliwość płacenia nimi za granicą, a nawet szybsze i prostsze wnioskowanie o zwrot podatku VAT czy akcyzy.

Karty paliwowe pre-paid Moyl

Jedną z najkorzystniejszych ofert jeśli chodzi o karty paliwowe pre-paid oferuje Moyl. Jest to marka zajmująca się wdrażaniem innowacji mających obniżać ceny paliw. Nic więc dziwnego, że produkt przez nich stworzony, cieszy się niezwykłą popularnością. Do jednej z wielu zalet, jakie niesie ze sobą karta paliwowa Moyl należy możliwość osiągnięcia sporych oszczędności. Przykładowo, użytkownicy tej karty, tankujący na stacjach Circle K mogą liczyć na zniżki w wysokości 20 gr na litrze standardowego paliwa oraz aż 25 groszy na paliwie premium. Dodatkowo karta uprawnia do zniżki rzędu 20% na zakup akcesoriów samochodowych.

Kolejnym atutem kart pre-paid Moyl jest uproszczenie wielu spraw księgowych, dzięki prostemu w obsłudze oprogramowaniu połączonemu z kartą. Pozwala ono na tworzenie faktur zbiorczych oraz stałe monitorowanie wydatków ponoszonych na eksploatację aut służbowych. Wszystko staje się dużo bardziej przejrzyste, a właściciel firmy zyskuje tak bardzo cenny dzisiaj czas, który może spożytkować na rozwijanie swojego przedsiębiorstwa.

Karta paliwowa pre-paid Moyl to również zabezpieczenie środków firmy przed nieuprawnionym dostępem. Z uwagi na jej przedpłacony charakter i konieczność doładowania przed użyciem, jesteśmy w stanie kontrolować uczciwość pracowników oraz zabezpieczyć finanse firmy w razie kradzieży. 

Poznaj wszystkie zalety karty paliwowej Moyl, a następnie wypełnij formularz i dołącz do programu!

Czym są karty paliwowe post-paid?

Drugą z opcji są tzw. karty post-paid przeznaczone specjalnie dla flot firmowych. Posiadają one możliwość odroczenia terminu spłaty na koniec okresu rozliczeniowego. Jest to bez wątpienia rozwiązanie, które w dobie kryzysu i pandemii może pomóc niejednej firmie. Właściciel karty zyskuje, dzięki niższym cenom paliwa a kierowca nie musi martwić się o sprawy księgowe, takie jak każdorazowe pobieranie faktur. A wszystko to z odroczonym terminem spłaty. Karta pozwala również na konfigurację alertów dla poszczególnych pojazdów i map, co pozwala na monitorowanie tankowania, przekroczeń normalnej kwoty oraz ponownego wykorzystania karty podczas jednego dnia.

 

Najpopularniejsze wpisy