Skip to main content

Czym jest karta do tankowania? Dowiedz się, jakie są zalety jej posiadania!

Każdy posiadacz chociaż jednego auta wie, jak kosztowne jest tankowanie swojego ukochanego samochodu. Sytuacja robi się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy mówimy o całej flocie aut firmowych. Nic więc dziwnego, że właściciele małych i dużych przedsiębiorstw nieustannie poszukują rozwiązań pozwalających na tankowanie pojazdów w promocyjnych cenach. Jednym z nich są karty do tankowania. Sprawdź, czym jest karta tankowania MOYL i jakie są jej zalety!

Karta tankowania MOYL

Czym jest karta do tankowania?

Karta tankowania to swego rodzaju środek płatniczy, który wyglądem i sposobem działania zbliżony jest to standardowej karty kredytowej. W istocie jest to zaawansowane technicznie narzędzie telematyczne, które ułatwia zarządzanie nawet największą flotą samochodów oraz umożliwia bezgotówkowe uiszczanie opłat, a nawet uzyskanie niezwykle korzystnych zniżek na zakup paliw.

Pierwsze karty do tankowania pojawiły się już w latach 90., jednak nie były one tak zaawansowane technicznie jak ich dzisiejsze odpowiedniki. Dostępne obecnie karty nie tylko pozwalają na płacenie za paliwo, części samochodowe lub przejazd autostradą, ale również powiązane są często z dedykowanymi im systemami do monitorowania finansów firmy.

Komu dedykowane są karty tankowania?

Karty do tankowania to rozwiązanie dedykowane firmom posiadającym chociaż jeden samochód służbowy. Oznacza to, że do jej uzyskania niezbędny będzie numer REGON. Warto również dodać, że karty takie najczęściej wydawane są dla konkretnego pojazdu, tak, by z jej przywilejów mógł korzystać zarówno właściciel firmy, jak i uprawniony pracownik. Z kolei w przypadku większych flot pojazdów można pokusić się o kartę na okaziciela.

Karta paliwowa to niezwykle bezpieczny środek płatniczy, który zabezpieczony jest przed nieuprawnionymi osobami za pomocą numeru PIN. W ten sposób jej właściciel ma pewność, że środki firmowe nie zostaną wykorzystane w nieprawidłowy sposób.

 MOYL karta do tankowania

Zalety posiadania karty do tankowania?

Największą i najistotniejszą zaletą karty tankowania są zniżki, które możemy uzyskać za jej pośrednictwem. W przypadku marki MOYL jest to aż 12 gr na 1 litrze LPG, 20 gr na 1 litrze paliw typu Diesel, PB95 i PB98 oraz aż 25 gr na 1 litrze paliwa premium. Dodatkowo posiadacze karty MOYL mogą liczyć na 40% zniżki na zakup części mechanicznych oraz 20% na myjnię automatyczną.

Kolejną zaletą karty paliwowej jest jej bezgotówkowy charakter oraz możliwość płacenia w obcych walutach, takich jak chociażby euro. Taka funkcja przydaje się szczególnie w przypadku firm przewozowych, w których kierowcy pokonują codziennie kilkaset kilometrów. Dzięki karcie tankowania nie muszą już martwić się o wymianę walut oraz o przewożenie dużej ilości gotówki.

Karta do tankowania to również wspomaganie fakturowania oraz wszelkich procesów finansowych związanych z eksploatacją aut służbowych. Każda karta połączona jest ze specjalnym programem zapisującym każdą fakturę oraz umożliwiającym wystawianie zbiorczych faktur na koniec miesiąca. Takie rozwiązanie uławia procesy księgowe i zmniejsza ilość faktur, które trzeba archiwizować. Powiązanie karty tankowania z programem umożliwia również stały podgląd wydatków poczynionych za pomocą karty, dzięki czemu właściciel firmy może zabezpieczyć swoje środki przed nieuprawnionym wykorzystaniem.

W jaki sposób pozyskać kartę do tankowania MOYL?

Uzyskanie karty paliwowej oferowanej przez polską markę MOYL jest niezwykle łatwe. Wystarczy jedynie wejść na stronę internetową, a następnie wypełnić dostępny tam formularz zgłoszeniowy. Po podaniu wszelkich niezbędnych danych otrzymamy opracowany przez pracowników marki indywidualny plan zniżek oraz dokładny opis zasad współpracy. Dopiero w tym momencie jesteśmy zobligowani do podjęcia decyzji o podpisaniu umowy lub rezygnacji z usług.

Chcesz przystąpić do programu MOYL?
Zamów kartę paliwową – wypełnij formularz i tankuj taniej!

Najpopularniejsze wpisy