Skip to main content

Karta paliwowa prepaid – na czym polega i co możesz dzięki niej zyskać?

Karty paliwowe to coraz popularniejsze rozwiązanie skierowane do właścicieli pojazdów służbowych oraz flot samochodowych pozwalające na bezgotówkowe uiszczanie opłat za tankowanie i inne usługi związane z eksploatacją auta. Nowością na polskim rynku są karty paliwowe w systemie prepaid, które zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo transakcji oraz kontrolę nad wydatkami ponoszonymi z tytułu posiadania auta służbowego. Dowiedz się dokładniej czym jest karta paliwowa prepaid i jakie są jej zalety.

Czym jest karta paliwowa prepaid?

Karta paliwowa to rodzaj środka płatniczego wyglądem przypominający standardową, plastikową kartę bankomatową. Jej posiadaczem może stać się każdy przedsiębiorca, niezależnie od tego, czy posiada jedynie jedno auto służbowe czy całą flotę pojazdów. Karta paliwowa może być przypisana do poszczególnych pojazdów, a nie do osób je prowadzących, co jest szczególnie przydatne, gdy w danej organizacji wielu kierowców jeździ różnymi pojazdami. Jednakże, karty paliwowe muszą być zarejestrowane pod konkretny zakład pracy i dlatego nie mogą być obecnie używane przez prywatnych kierowców. Karty paliwowe służą głównie do uiszczania opłat za tankowanie pojazdu, po cenie niższej niż ta, ustalona dla standardowego klienta. Mają one również szereg innych opcji dodatkowych, zależnych od marki, która oferuję kartę.

Kart paliwowe prepaid to nowość na rynku i prawdziwa rewolucja usprawniająca działanie firmy. Jest to karta przedpłacona, czyli taka która wymaga doładowania wybraną sumą środków przed jakimkolwiek użyciem. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca nie musi przewozić ze sobą dużych ilości gotówki a właściciel firmy ma pewność, że na eksploatację auta zostanie wydane dokładnie tyle, ile zakłada jego budżet.

Zalety karty paliwowej prepaid

Jedną z pierwszych kart paliwowych prepaid w Polsce jest karta oferowana przez markę MOYL. Jest to lider w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań zmniejszających koszty ponoszone na zakup paliwa, dzięki czemu benefity oferowane dla właścicieli tej właśnie karty są jednymi z najatrakcyjniejszych na rynku. Karta paliwowa prepaid marki MOYL to przede wszystkim duże zniżki na zakup paliw na większości polskich stacji benzynowych, które wynoszą od 12 do nawet 25 gr na litrze zakupionego paliwa. Dla przykładu, osoby posługujące się kartą MOYL tankując na stacjach Circle K mogą liczyć na zniżki rzędu 25 gr na paliwo premium oraz 20 gr na paliwo standardowe, gdzie inne marki oferują zniżki jedynie o 5 – 10 gr na litrze paliwa. Jest to zatem praktycznie największa tego typu zniżka zapewniająca ogromne oszczędności, szczególnie dla właścicieli dużych flot samochodowych.

Karta paliwowa prepaid to również zniżki do nawet 20% na zakup akcesoriów samochodowych. Właściciele kart paliwowych mogą również korzystać z ciekawego i prostego w obsłudze oprogramowania do tworzenia raportów z wydatków poniesionych na eksploatację samochodów służbowych. Umożliwia to stałą kontrolę nad finansami firmy i pozwala eliminować nieuczciwe zachowania pracowników. Nasz intuicyjny portal internetowy umożliwia również wystawianie comiesięcznych faktur zbiorczych, co eliminuje konieczność pobierania małych faktur przy każdorazowym tankowaniu.

Największa zaleta karty paliwowej prepaid to jej przedpłacony charakter, który pozwala właścicielowi na doładowanie jej dokładnie taką kwotą, jaką jest przewidziana w budżecie firmy. Pozwala to ograniczać zbędne wydatki oraz uniemożliwia nieuczciwym pracownikom dokonywanie zakupu paliwa do własnego auta, co niestety zdarza się coraz częściej. Posiadanie karty paliwowej przedpłaconej to również pewność, że podczas kradzieży złodziej nie wykorzysta wszystkich środków firmowych a jedynie to, co zostało przelane na kartę.

Reasumując, karta paliwowa Moyl to rozwiązanie dla każdego, kto lubi przejrzystość oraz stały nadzór nad kosztami ponoszonymi przez firmę. Jest to również zwiększona ochrona środków firmowych oraz szansa na duże oszczędności, które można zainwestować w rozwój biznesu. Przekonaj się, dlaczego karta paliwowa jest lepsza od innych metod płatności i przeczytaj artykuł "Dlaczego karta paliwowa jest lepsza od innych metod płatności?", który poświęcony jest właśnie tej tematyce. 

Najpopularniejsze wpisy