Skip to main content

Karta paliwowa dla floty – nowoczesny rodzaj wsparcia pojazdów

W obecnej chwili właściciele firm posiadający floty pojazdów nie mają łatwego życia. Coraz wyższe ceny paliw sprawiają, że operowanie większą liczbą aut służbowych jest niezwykle kosztowne i może wprowadzić firmę na skraj bankructwa. Nic zatem dziwnego, że większość z nich poszukuje coraz to nowszych rozwiązań pozwalających na optymalizację kosztów eksploatacji oraz tankowania swojej floty. Jednym z obecnie najciekawszych i bardzo nowoczesnych sposobów na oszczędności jest posiadanie karty paliwowej. Dowiedz się więcej na temat tego wyjątkowego środka płatniczego i poznaj jakie korzyści dla właścicieli flot pojazdów niesie posiadanie karty paliwowej.

Czym dokładnie jest karta paliwowa dla floty?

Karta paliwowa to niezwykle nowoczesny środek płatniczy pozwalający na bezgotówkowe uiszczanie opłat, nie tylko za tankowanie pojazdu, ale i szereg innych usług związanych z poruszaniem się nim i jego eksploatacją, takich jak przejazdy autostrada, usługi warsztatowe czy zakup akcesoriów samochodowych.

Karta paliowa przeznaczona jest wyłącznie dla firm, dlatego z jej zalet mogą korzystać jedynie przedsiębiorcy posiadający chociaż jedno auto w swojej ewidencji. Oznacza to, że z przywilejów, jakie niesie posiadanie karty paliwowej, mogą korzystać zarówno właściciele niewielkich, jednoosobowych firm jak i przedsiębiorcy dysponujący dużymi flotami pojazdów służbowych. Co istotne, karta wydawana jest zazwyczaj na konkretne auto, nie na osobę, co pozwala na równoczesne korzystanie z niej zarówno właścicielowi pojazdu jak i zatrudnionemu i uprawnionemu do tego pracownikowi.

Na polskim rynku znajdziemy obecnie już kilka różnych ofert karta paliwowych, jednak jedną z najciekawszych jest karta paliwowa dla floty oferowana przez firmę Moyl, która jest liderem w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań zmniejszających wydatki transportowo-motoryzacyjnych swoich klientów.

Jak uzyskać kartę paliwową Moyl?

Zamówienie karty paliwowej Moyl jest niezwykle proste i polega na wypełnieniu formularzu znajdującego się na stronie firmy. Podane przez nas informacje na temat prowadzonej działalności zostaną wykorzystane przez pracowników do stworzenia indywidualnej oferty rabatowej powiązanej z kartą. Oczywiście wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy, a jedynie pozwala bezpłatnie sprawdzić, na jakie warunki może liczyć przedsiębiorca.

Zalety karty paliwowej z perspektywy właściciela floty

Główną zaletą karty paliwowej są, bez wątpienia zniżki na zakup paliw. Każdy z podmiotów oferujących swoją kartę oferuje inne rabaty, jednak zdecydowanie najkorzystniej wypadają te ferowane przez Moyl. Wynoszą one od 12 do nawet 25 groszy na jednym litrze zatankowanego paliwa! Dla przykładu właściciele flot pojazdów decydujący się tankować na stacjach Circle K przy użyciu karty paliwowej Moyl mogą liczyć na zniżki rzędu aż 25 groszy na litrze paliwa klasy premium oraz 20 groszy w przypadku standardowego paliwa. Jest to bez wątpienia bardzo duża zniżka, która może przełożyć się na ogromne oszczędności w przypadku tankowania kilku aut flotowych.

Stacja Circle K, ze zniżkami rzędu 25 groszy na litrze paliwa premium oraz 20 groszy na standardowym paliwie

Ponadto karta paliwowa Moyl umożliwia również uzyskanie sporych, bo 20% zniżek na zakup akcesoriów samochodowych oraz możliwość bezgotówkowego uiszczania opłat za eksploatacje oraz podróżowanie autem firmowym. Co ważne, posiada ona możliwość płacenia w kilku walutach, dzięki czemu ani pracownik ani właściciel firmy nie musi martwic się o wymianę walut i konieczność przewożenia ze sobą dużych sum gotówki.

Karta paliwowa to również zintegrowany z nią program ułatwiający sprawy księgowe firmy. Umożliwia on zapisywanie wszystkich transakcji wykonywanych za pomocą karty oraz tworzenie comiesięcznych faktur zbiorczych. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne dla właścicieli flot, którzy mają stały dostęp do wydatków ponoszonych na swoje pojazdy i ich eksploatacje oraz dla pracowników firmy, którzy nie muszą każdorazowo pobierać faktury za poczynione zakupy.

Karta paliwowa dla floty Moyl to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala usprawnić działanie każdej firmy, bez względu na wielkość i ilość pojazdów w ewidencji. Jest to również szansa na duże oszczędności, szczególnie w przypadku dużych przedsiębiorstw posiadających kilka aut służbowych. Karta paliwowa Moyl to propozycja, która wpasuje się w potrzeby każdej firmy.

Sprawdź ofertę Moyl i dołącz do programu!

 

Najpopularniejsze wpisy