Skip to main content

Karty rabatowe na paliwo - rozwiązanie idealne dla Twojego biznesu

Posiadanie karty paliwowej to nie tylko zdecydowanie mniejsza ilość obowiązków biurowych i możliwość pożegnania się ze stosami faktur, ale przede wszystkim realne oszczędności dla naszej firmy. W dzisiejszych czasach, gdy ceny paliw nieustannie szybują w górę, karty rabatowe na paliwo to bardzo duży atut, który pozwala zaoszczędzić miesięcznie spore sumy pieniędzy. Skorzystaj z ciekawej oferty Moyl i przekonaj się, ile możesz zyskać dzięki karcie z rabatem naliczanym od ceny SPOT.

Czym jest karta paliwowa z ceną liczoną od wartości SPOT?

Ceną SPOT nazywamy wartość, po której dystrybutorzy paliw sprzedają je sieciom. Jest to cena stała, dzięki czemu niezależnie od tego, czy stacja paliw znajduje się w dużym mieście, czy małym, cichym miasteczku paliwo kupuje po tej samej cenie. Czymś zupełnie innym jest kwota, która widnieje na dystrybutorze, bowiem ustalana jest ona indywidualnie przez właścicieli poszczególnych stacji paliw. Wiele kart paliwowych oferuje pozornie atrakcyjne zniżki naliczane od cen widniejących na dystrybutorach danej stacji. Może się, więc okazać, że tankując na dużej, miejskiej stacji z 10-groszową zniżką wydamy więcej, niż ktoś kupujący paliwo na stacjo położonej na uboczu i to bez rabatu. Zdecydowanie inaczej działają karty paliwowe z rabatami naliczanym od ceny spotowej. W przypadku posiadania tego typu karty nie musimy zastanawiać, się, która stacja sprzedaje paliwo po tańszej cenie, ponieważ kwota, którą zapłacimy zależna jest jedynie od tego, za jaką cenę stacja kupiła paliwo od dystrybutora.

Wybuch wojny między Ukrainą a Rosją spowodował gwałtowy wzrost cen benzyny i oleju napędowego. Są to wartości, których nie odnotowano w żadnym innym kraju Unii Europejskiej. W wyniku tego, Polska została ogłoszona niekwestionowanym liderem pod względem tempa wzrostu cen paliw, co przedstawia poniżej zamieszczony wykres. 

Źródło: 300gospodarka.pl 

Karty rabatowe na paliwo – co należy o nich wiedzieć?

Karta paliwowa kształtem przypomina prostokątny kawałek plastiku identyczny jak typowe karty bankomatowe, czy też członkowskie. Ten rodzaj bezgotówkowego środka płatniczego staje się ostatnio niezwykle popularny, zarówno wśród właścicieli ogromnych flot samochodów, jak i przedsiębiorców prowadzących jednoosobowe firmy. Istnieje tylko jedno ograniczenie. Aby stać się posiadaczem karty paliwowej należy mieć własną działalność gospodarczą oraz przynajmniej jeden pojazd wpisany do rejestru.

Karty rabatowe na paliwo to również pewien rodzaj dwustronnego zobowiązania. Z jednej strony firma, która korzysta z tego środka płatniczego ma zapewnione spore zniżki zarówno na zakup paliwa, jak i inne usługi związane z eksploatacją auta. W zamian za to firmy te zobowiązują się tankować paliwo na wybranych stacjach benzynowych. Co więcej karty paliwowe pozwalają na uiszczanie opłat za różnorodne usługi związane z eksploatacją pojazdu służbowego, takie jak myjnia samochodowa, parkingi płatne, czy przejazdy autostradami w kraju i za granicą.

Posiadanie tego typu środka płatniczego to również spore ułatwienie, zarówno dla właściciela firmy, jak i jej pracowników. Dzięki zintegrowanemu systemowi zapisującemu każdą transakcję dokonywaną kartą, kierowcy nie muszą już pamiętać o każdorazowym pobieraniu faktur na stacji. Dodatkowo istnieje możliwość zbiorczego wystawiania comiesięcznych faktur, co na pewno ogranicza ilość dokumentacji firmowej i usprawnia prace księgowe. Nie należy również zapominać o stałym dostępie do listy wszystkich transakcji wykonywanych karta, co znacznie usprawnia kontrolę nad finansami firmy i umożliwia wyeliminowanie nieuczciwych praktyk wśród pracowników.

Karta paliwowa Moyl – zalety

Jedną z ciekawszych ofert na rynku kart rabatowych na paliwo jest karta paliwowa Moyl, z którą każdy przedsiębiorca może liczyć na sporą ilość korzyści i zniżek oraz usprawnienie funkcjonowania swojej firmy. Karta paliwowa Moyl umożliwia uzyskanie wysokich zniżek na:

  • zakup paliwa, które wynoszą od 12 do nawet 25 groszy na 1 l. paliwa, w zależności o jego rodzaju
  • zakup różnorodnych akcesoriów samochodowych, w postaci 20% rabatu

Dodatkowo, oprócz rabatu na paliwo, zalicza się również rabat na myjnię automatyczną za niecałe 7 zł, rabat na części w wysokości 40% oraz rabat na systemy gps. Takie rabaty to bez wątpienia spore oszczędności dla każdej firmy, które można przeznaczyć na jej rozwój i doposażenie. 

Zintegrowany i intuicyjny portal internetowy pozwala również na monitorowanie wydatków ponoszonych na eksploatację aut służbowych w każdym dowolnym momencie, co również pozytywnie wpływa na finanse firmy. Dodatkowo możliwość tworzenia raportów i faktur zbiorczych usprawnia działania księgowe firmy i odciąża pracowników, którzy nie muszą już każdorazowo pobierać faktur na stacjach ani pilnować dużej ilości dokumentów.

Wybór karty paliwowej Moyl to nie tylko spore oszczędności, tak istotne w dzisiejszych trudnych gospodarczo i finansowo czasach. To również usprawnienie funkcjonowania całej firmy i wejście na nowy lewel zarządzania przedsiębiorstwem.

Sprawdź ofertę Moyl i dołącz do programu!

 

Najpopularniejsze wpisy