Skip to main content

Dlaczego karta paliwowa jest lepsza od innych metod płatności?

Karta paliwowa to rozwiązanie idealne zarówno dla właścicieli samochodów firmowych, flot transportowych jak i użytkowników aut służbowych. Pozwala na otrzymywanie atrakcyjnych rabatów, które są niedostępne dla przedsiębiorców działających samodzielnie lub posiadających małą ilość pojazdów. Karta paliwowa Moyl to rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie wygodę i najnowocześniejsze rozwiązania ułatwiające codzienną pracę. Przekonaj się, dlaczego karta paliwowa jest lepsza od innych metod płatności.

Karty paliwowe - Moyl

Za jakie usługi można płacić przy pomocy karty paliwowej?

Karta paliwowa nie bez przyczyny przypomina standardową kartę płatniczą. Umożliwia ona bezgotówkowe uiszczanie opłat za tankowanie pojazdu. Warto przy tym wspomnieć, że jest ona wydawana dla konkretnego auta, dlatego jest świetnym rozwiązaniem dla właścicieli samochodów firmowych oraz pracowników z nich korzystających. Oczywiście, podstawową funkcją karty paliwowej jest możliwość tankowania samochodu po zdecydowanie niższej cenie, niż ta którą wskazuje dystrybutor na stacji paliw. Powiązanie karty z systemem elektronicznym usprawnia również monitorowanie zużycia paliwa na trasie oraz kontrolowanie służbowych wydatków ponoszonych przez zatrudnionych w przedsiębiorstwie pracowników. Dodatkowo posiadacze karty paliwowej Moyl otrzymują rabat sięgający 20% na akcesoria samochodowe.

Karta paliwowa - Moyl

Zalety karty paliwowej

Karta paliwowa to szereg korzyści, które sprawiają, że jest ona narzędziem ułatwiającym funkcjonowanie przedsiębiorstwa posiadającego auta firmowe lub flotę transportową. To również usprawnienie pracy dla wszystkich pracowników, którzy zamiast martwić się o szczegóły techniczne związane z opłatami mogą skupić się na wypełnianiu swoich obowiązków. Do zalet karty paliwowej można zaliczyć następujące korzyści:

Ułatwienie w fakturowaniu wydatków

Korzystanie z karty paliwowej to bezgotówkowy sposób płacenia, który pozwala kierowcy nie martwić się o każdorazowe pobieranie faktur. Wszelkie transakcje dokonywane za jej pośrednictwem są zapisywane w systemie elektronicznym, do którego stały dostęp ma właściciel floty samochodowej lub firmy do której należy auto. Dodatkowym atutem jest również możliwość wystawienia faktury zbiorczej na podstawie listy elektronicznych płatności znajdującej się w tym systemie. Dzięki takiemu czytelnemu obiegowi dokumentów w firmie można znacznie przyspieszyć rozliczanie paliwa oraz podatku Vat i zyskać cenny czas na rozwój firmy.

Bezpieczeństwo transakcji oraz zabezpieczenie środków firmy

Kolejną zaletą karty paliwowej jest szeroko pojęte bezpieczeństwo wszelkich transakcji dokonywanych za jej pośrednictwem. Karta paliwowa uniemożliwia beztroskie zakupy, jak to ma miejsce w przypadku gotówki czy standardowej karty płatniczej. Ma to ogromne znaczenie w przypadku, gdy korzystają z niej pracownicy firmy, którzy za jej pośrednictwem mogą płacić jedynie za ściśle określone usługi. Dodatkowo karty takie są honorowane jedynie w ściśle zdefiniowanych punktach, znanych właścicielowi firmy, co uniemożliwia wykorzystanie środków na niej zgromadzonych w innym celu, niż zakupy powiązane z autem.

Podsumowując, karta paliwowa Moyl to innowacyjny produkt, pozwalający na łatwiejsze i zdecydowanie bardziej ekonomiczne zarządzanie finansami firmy, przeznaczonymi na obsługę firmowej floty. Jest to również duże ułatwienie dla właściciela przedsiębiorstwa, który dzięki transparentności transakcji jest w stanie w każdym momencie kontrolować miesięczne wydatki ponoszone z tytułu eksploatacji auta.

Najpopularniejsze wpisy